Home » Ноутбук не хоче заряджатися

Ноутбук не хоче заряджатися

by Victor

Якщо ваш ноутбук не здатний заряджати батарею, хоча зарядне пристрій підключено, багато користувачів спішать вважати, що причиною є несправність акумулятора. Однак це не завжди вірне припущення. Навіть якщо заявлений робочий об’єм батареї зменшився, необов’язково торкатися її заміни безпосередньо.

Перевірка стану батареї може бути проведена досить просто: вам потрібно просто навести курсор миші на значок батареї у правому нижньому кутку екрану. Якщо ви не бачите напису “під’єднано, заряджається”, це може свідчити про те, що батарея припинила заряджатися при правильному підключенні.

Проблеми з BIOS

Несправності у налаштуваннях BIOS можуть блокувати нормальний процес зарядки пристрою. Це може статися через неправильні заводські налаштування або в результаті помилки в самому BIOS. Зазвичай, перед втручанням в налаштування BIOS, рекомендується розглянути інші можливі причини, оскільки ця операція вимагає повного скидання всіх налаштувань.

Процес скидання налаштувань BIOS може виглядати так:

 1. Відключіть ноутбук від живлення і натисніть кнопку вимкнення. Зачекайте, поки екран вимкнеться і пристрій повністю вимкнеться.
 2. Вийміть акумулятор і натисніть кнопку включення, утримуючи її натиснутою протягом приблизно 1 хвилини.
 3. Після цього підключіть ноутбук до мережі без акумулятора і запустіть його. Під час запуску повинен з’явитися доступ до налаштувань BIOS.
 4. У налаштуваннях BIOS перейдіть до розділу “Exit” і знайдіть пункт з назвою “Load Defaults” (завантажити стандартні налаштування). Виберіть цей пункт.
 5. Збережіть нові налаштування. BIOS запитає вас, чи хочете ви зберегти зміни, і вам потрібно підтвердити цю дію.
 6. Вимкніть ноутбук, натискаючи і утримуючи кнопку запуску приблизно 10-15 секунд, щоб він повністю вимкнувся.

Після цих дій вставте акумулятор і запустіть ноутбук у звичайному режимі. Якщо проблема полягала в налаштуваннях BIOS, вона повинна бути вирішена.

Оновлення драйверів для зарядки

Драйвер батареї

Акумуляторна батарея – це один із компонентів, для якого потрібні відповідні драйвери. Без цих драйверів батарея може не розпізнаватися, і, відповідно, не заряджатися належним чином. Іноді стається так, що піктограма батареї на екрані зникає, і користувач не може визначити, чи заряджається батарея чи ні.

Проблеми з драйверами можна вирішити наступним чином:

 1. Клацніть правою кнопкою миші на кнопці “Пуск” та виберіть “Диспетчер пристроїв”.
 2. У “Диспетчері пристроїв” перейдіть до розділу “Батареї”.
 3. Тут ви повинні побачити пункт з назвою “Батарея Microsoft ACPI-сумісний контролер”. Клацніть правою кнопкою миші на цьому пункті і виберіть “Вимкнути пристрій”.
 4. Потім знову клацніть правою кнопкою миші на тому самому пункті і виберіть “Увімкнути пристрій”.

Якщо проблема була пов’язана з драйверами, ці дії повинні її вирішити. Якщо ж жодного пункту “Батарея Microsoft ACPI-сумісний контролер” не виявлено у вашому пристрої, це може свідчити про більш серйозну несправність, і вам, можливо, знадобиться звернутися до фахівців.

Проблеми з оновленнями ОС

Іноді причиною того, що батарея не заряджається, може бути неправильне встановлення або відсутність оновлень операційної системи. У такому випадку рекомендується спробувати оновити ОС або відкатити її до заводських налаштувань, з повним перевстановленням системи. Варто зауважити, що перевстановлення операційної системи – це складний процес, краще довірити його професіоналам.

Поломка блока живлення

Блок живлення

Якщо ж жоден з перелічених вище методів не допомагає, це може свідчити про поломку блока живлення. В такому разі можна виконати наступні дії:

 1. Перевірте індикатор блока живлення, якщо він передбачений виробником.
 2. Перевірте роз’єми і компоненти блока живлення.
 3. Зачистіть контакти від окислення або іржі.
 4. Підключіть інший зарядний пристрій.

Якщо жодна з цих дій не допомагає, найкращим варіантом буде звернутися до сервісного центру для проведення діагностики і підібрали новий блок живлення в магазині.

Збій у програмному забезпеченні

Таке трапляється в пристроях, незалежно від їхньої вартості та фірми виробника. Проявляється проблема так: лептоп під’єднаний, піктограма батареї є, вона показує заряд, але не заряджається. Комп’ютер бачить ємності, зарядку, але процес не запущено, батареї не поповнюються. У деяких випадках зарядка навіть падає, причому майже моментально.

Причин такого явища кілька:

 • висока витрата енергоресурсів – ноутбук витрачає більше, ніж може дати зарядний пристрій;
 • слабкі батареї або сильно зношені акумулятори;
 • у фоновому режимі відкрито занадто багато закладок, вони споживають величезну кількість енергії, і прилад не встигає поповнювати витрати.
 • Щоб побачити енергоємні додатки або завдання, відкривають вкладку диспетчера завдань, переходять у закладку процесів і закривають “найважчі” програми.

Якщо після вимкнення процес зарядки не відновлено, ноутбук також не отримує достатньо енергії, прилад перевіряють на знос.

Як перевірити ноутбук на знос

Старі батареї частенько не показують повну зарядку або не заряджаються взагалі. Таке буває при виснаженні ресурсу зарядки/розрядки, неправильній експлуатації лептопа, що призвела до втрати ємності батарей.

Причина – знос АКБ, тому доведеться перевірити стан елемента, роблять це так:

 1. Запускають ноутбук у роботу. Відкривають командний рядок (під кнопкою Пуск).
 2. Прописують у порожньому полі powercfg energy. Потім натискають кнопку Enter.
 3. Очікують відгуку і дивляться докладний звіт.

У звіті перевіряють розрахункову ємність батарей, відстежують час останньої повної зарядки. Якщо різниця між показниками велика, це свідчить про високий ступінь зносу АКБ, елемент доведеться замінити. Процедуру виконують у сервісі, коштує це недорого, але все залежить від моделі ноутбука і наявності комплектуючих.

Related Posts

MarketGit logo

Marketgit is the best and most trustworthy resource for technology, telecom, business, digital marketing, auto news, Mobile & apps review in World.

Contact us: marketgit.com@gmail.com

@2022 – Marketgit. All Right Reserved. Designed by MarketGit Team